FILM „TAJEMNICE BIAŁEGO DWORKU”

W przededniu 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, udostępniamy bardzo ważny dla nas film. Film dokumentalny z 2016 r. o mrocznej historii Konstancińskiej willi „Biały Dworek”, w której przez blisko 10 lat mieściła się placówka UB. Funkcjonariusze resortu podstępem doprowadzali tam żołnierzy batalionów AK i NSZ z rejonu Konstancina-Jeziorny.
Zachęcamy do obejrzenia filmu, komentowania a przede wszystkim do rozpowszechniania nieznanej (ukrywanej latami) historii dotyczącej naszych lokalnych Bohaterów.

Reżyseria: Julita Wołoszyńska-Matysek
Scenariusz: Agata Gregorczyk-Janik
operatorzy: Alex Pavlovic, Daniel Truszkowski
montaż: Daniel Truszkowski
muzyka: Andrzej Perkman

Film zrealizowany w 2016 r.przez stowarzyszenie Wszechnica Konstancińska, oddział RKW-RKW w Konstancinie we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

 

Sprzątanie mogił Powstańców

Od 4 lat dwa razy do roku organizujemy wraz z harcerzami ZHR z oraz dziećmi z Konstancina sprzątanie grobów Powstańców na cmentarzu w Skolimowie.
Pod „naszą opieką” znajdują się” grób rodziny Rozwadowskich (rodzice i wuj Ludwika Rozwadowskiego) (http://www.1944.pl/powstancze-biogramy/ludwik-rozwadowski,38143.html)
grób Andrzeja Piotrowskiego wraz z symboliczną mogiłą jego ojca, grób NN obok Piotrowskich, Grób braci Zienkowiczów oraz odkryty niedawno grób Elżuni Wilim poległej od kuli niemieckiej 5 sierpnia 1944r.

Uroczysta Msza Święta

Dzień dobry!

W niedzielę 05.03 o godz. 18.00 w parafii Skolimów odbędzie się uroczysta Msza Święta z pocztami w intencji Polskiego Podziemia Niepodległościowego. Po Mszy odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego „Tajemnice Białego Dworku” (w salce parafialnej), oraz spotkanie z twórcami filmu.

Zapraszamy!

Uroczysty Koncert Multimedialny

Witamy!

Niniejszym zapraszamy na uroczysty koncert multimedialny Grupy POD PRĄD w Centrum Kultury Wilanów przy ulicy Kolegiackiej 3.

Koncert odbędzie się 02.03.2017 o godzinie 15:00. Na miejscu odbędzie się również otwarcie pięknej wystawy „Rotmistrz Witold Pilecki – ochotnik do Auschwitz”.

Serdecznie zapraszamy!

Koncert grupy Pod Prąd

Serdecznie zapraszamy na koncert przygotowany przez grupę Pod Prąd wraz z udziałem młodzieży.

Termin: 01.03.2017 godzina 19:30.
Miejsce: Kino Uciecha w Górze Kalwarii.

Nasze Stowarzyszenie współorganizuje ten koncert. Dodatkowa atrakcją będzie wystawa plac plastycznych laureatów naszego zeszłorocznego konkursu.

Zapraszamy!

Zapraszamy na nasz kanał Youtube.

 

Dzień dobry.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania kanału naszego Stowarzyszenia na Youtube. Będziemy tam umieszczać materiały z bieżących wydarzeń, jak i sukcesywnie uzupełniać kolekcję filmów/relacji z minionych uroczystości.

https://www.youtube.com/channel/UCF3MaaFo2bchyKvFgenyV9g

Zapraszamy.

Witamy na stronie Wszechnicy Konstancińskiej !

 

Szanowni Państwo!

Serdecznie witamy wszystkich w naszych skromnych, wirtualnych progach. Na dobry początek witryna zawiera podstawowe informacje odnośnie działalności Wszechnicy, nie mniej z czasem będziemy uzupełniać naszą stronę zarówno o bieżące informacje jak i relacje z wydarzeń, które miały już miejsce.

Zapraszamy do regularnego odwiedzania.