Grupa Artystów Pod Prąd

http://www.podprad.waw.pl

Grupa Artystów Pod Prąd to projekt artystyczny, który zrzesza aktorów, piosenkarzy, muzyków i filmowców związanych z Gminą Konstancin-Jeziorna, których połączyła potrzeba godnego upamiętniania wydarzeń historycznych. Jesteśmy zaangażowani między innymi w ogólnopolskie obchody Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych (1 marca) czy uroczystości Narodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Zbrodni Katyńskiej (13 kwiecień). Nasze inicjatywy, w kolejnych latach, spotykają się z coraz liczniejszym odbiorem i uznaniem. Otrzymujemy sygnały, że to co robimy jest bardzo potrzebne mieszkańcom Gminy, w szczególności młodzieży dla której jest to “dobrze przyswajalna lekcja historii”. Cieszymy się, że możemy krzewić wartości i służyć innym swoimi inicjatywami.

Poza koncertami organizujemy wieczory historyczne, czuwania modlitewne przy pomnikach i grobach Bohaterów, zajmujemy się oprawą mszy Świętych w intencji Ojczyzny, organizujemy wystawy. W swoich dokonaniach mamy produkcję kilku filmów dokumentalnych oraz wydanie publikacji historycznych. Pragniemy za pomocą naszej wiedzy, wrażliwości i umiejętności uczcić pamięć żołnierzy Państwa Podziemnego, wykorzystując muzykę, film, grafikę, multimedia, by w kreatywny sposób docierać nie tylko do starszego pokolenia, ale również zainspirować młodych do trwania na straży historii i pamięci o bohaterach walczących za Wolność i Niepodległość.

W 2015 roku projekt Pod Prąd zmienił swój charakter dzięki nawiązaniu otwartej współpracy z młodymi artystami z naszego regionu. To przede wszystkim Oni tworzą dziś trzon grupy, a „starsi” artyści pomagają kształtować i kreować formy artystyczne, torując drogę sceniczną wspaniałej i zdolnej młodzieży.

Komentarze są wyłączone.